Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Elektrické spotrebiče s pridanou hodnotou

Varte a pečte ako profesionál

Spotrebiče ako trúba na pečenie a varenie, umývačka riadu alebo chladnička sa nachádyajú takmer v každej domácnosti. Využite množstvo výhodných ponúk na kuchynské sportrebiče, ktor'máme v ponuke. 

Prečítajte si viac o: chladničkách, varných doskách, digestoroch, elektrických rúrach a sporákoch.

Triedy energetickej účinnosti

Úspora energie moderných zariadení je obrovská. Ak máte doma chladničku, určite bude označená energetickou triedou. Trieda A+ je napríklad v porovnaní s triedou A ešte o 25 % úspornejšia, trieda A++ o 25 % od A+ a podobne je to aj pri najvyššej triede A+++.

Rada konzultanta
Do kuchyne vyberte elektrické spotrebiče z rôznych modelov každej cenovej triedy. AEG, Elektra Bregenz, Siemens, Whirlpool, Gorenje a Zanussi - značkový svet elektrospotrebičov na na našich stránkach je široký. 

Umývačka riadu

Ak varíte veľa, nevyhnete sa špinavým riadom. Umývačka riadu vám ušetrí veľa práce aj vody, na rozdiel od umývania riadu ručne. Naše cenovo dostupné modely od výrobcov ako Elektra Bregenz, AEG, Siemens a Zanussi sú k dispozícii v triedach energetickej účinnosti od A +++ do D v rôznych veľkostiach a pracovných výškach.

Möbelix umývačky riadu a ich výhody:

 • Moderné a energeticky účinné spotrebiče značky
 • Veľký výber
 • Elektrické spotrebiče v rôznom cenovom rozsahu
 • Poradenstvo od našich odborníkov v oblasti kuchyne
 • Dodanie a inštalácia na vyžiadanie

Chladničky

Nie je chladnička ako chladnička

Pri výbere perfektnej chladničky alebo mrazničky je potrebné zvážiť niektoré veci. Treba sa oboznámiť s aktuálnymi trendami, ako aj s najdôležitejšími informáciami o ideálnej energetickej účinnosti a klimatickej triede, o veľkosti a chladení.

Nákup chladničky alebo mrazničky by mal byť dobre zvážený. Zariadenia vyššej kvality sa takmer vždy oplatia.

 

Chladničky a ich trendy

Moderné chladničky sú energeticky účinné a predlžujú trvanlivosť potravín prostredníctvom špeciálnych technológií. Technológie BioFresh, LongFresh alebo VitaFresh, či SmartCool sú nové funkcie, ktoré chránia životné prostredie aj peňaženku.

Tip odborníka
Systém SmartCool zabezpečuje, že chladničky a mrazničky dosahujú maximálny výkon pri minimálnej spotrebe energie. Cieľom je zníženie mrazu a tvorby ľadu (technológia s nízkym mrazom a mrazom), ručné odmrazovanie je len zriedka potrebné.

Technológie VitaFresh (Siemens), BioFresh (Elektra Bregenz) alebo LongFresh (AEG) sa týkajú teplotných zón a regulácie vlhkosti. Vaše jedlo zostane svieže a čerstvé trikrát dlhšie.

Klimatické triedy

Možno neviete, aké je dôležité umiestnenie chladničky. Umiestnenie chladničky do  špajze, alebo do tmavšej miestnosti môže priniesť úsporu energie, iba ak siahnete po správnom modele. Chladničky a mrazničky sú navrhnuté s prihliadnutím na teplotu okolitého prostredia. Iný výkon kompresora, hrúbka izolácie a nastavenie sa vyžaduje tam, kde sú spotrebiče umiestnené v miestnosti s normálnou izbovou teplotou, ako tam, kde je teplota vyššia, či naopak nižšia.

 

 • Subnormálna (SN):  10° C do 32° C
 • Normálna (N): 16° C do 32°
 • Subtropická (ST): 16° C do 38° C
 • Tropická (T): 16° C do 43° C

Chladnička v kombinácii s mrazničkou

V závislosti od vašich kuchynských priestorov a individuálnych preferencií vzniká otázka kombinácie chladničky s mrazničkou. Na našom e-shope aj na pobočkách, nájdete veľký výber chladničiek s integrovanou mraziacou priehradkou alebo bez nej, ako aj chladničky s oddelenou mrazničkou.

Tip našich predajcov
Ak sa rozhodnete aj pre mrazničku, vyberte si zo štyroch rôznych kategórii označených hviezdičkami:

 • 1 hviezdička: až do -6 ° C, zmrazené potraviny zostávajú čerstvé na jeden týždeň
 • 2 hviezdičky: až do -12 ° C, mrazené potraviny môžu byť uložené až na jeden mesiac
 • 3 hviezdičky: až do -18 ° C, mrazené potraviny je možné skladovať až tri mesiace
 • 4 hviezdičky: -18 ° C a chladnejšie, mrazené potraviny zostávajú čerstvé viac ako rok.

 

Jednoduchá alebo rodinná chladnička?

Jednotlivci mají přirozeně jiné potřeby než rodiny. Proto je kromě třídy energetické účinnosti důležitá i volba velikosti chladničky.

 

Náš tip
Naši odborníci v oblasti kuchyne vám radi poradia o vašich možnostiach a bezkonkurenčných špičkových ponukách. Ako usmernenie vám možno pomôže základný objem litrov v chladničke: Pre 1-2 domácnosti je to približne 100 až 140 litrov. Pre každú ďalšiu osobu sa pridáva 50 litrov.

Moderné odsávače pár

Odsávač pár ako pútač vo vašej kuchyni

Inovatívne odsávače sú viac než len užitočným kuchynským spotrebičom: ako trendové vyzdvihnutie dizajnu nastavujú individuálne potreby. Čo by ste mali vedieť o správnom odvádzaní vzduchu a rôznych typoch konštrukcií, si prečítate nižšie.

Najdite ten pravý digestor pre vašu kuchyňu

Digestor zabezpečuje príjemné kuchynské prostredie pri odsávaní výparov. Už vo fáze plánovania by ste mali urobiť dôležité rozhodnutia:

 • Mal by byť váš nový digestor nástenný komínový, vstavaný výsuvný, vstavaný fixný alebo moderný zabudovaný v sklokeramickej doske?
 • Ktorý typ konštrukcie je pre vašu kuchyňu najvýhodnejší?
 • Kde a v akej výške by mal byť odsávač namontovaný?

Naši experti vám radi pomôžu pri všetkých krokoch plánovania. Dokonca aj pri problémoch, ako je prevádzka odvádzaného vzduchu, odsávanie z boku, prúdenie vzduchu alebo osvetlenie. Stačí nás navštíviť na jednej z našich pobočiek.

Modely s odsávaním

V prípade odsávacích systémov potrebujete v kuchyni potrubie, cez ktoré sa priamo vypúšťajú výpary, takže žiadne nepríjemné zápachy nezostanú vo vašej kuchyni. Systémy sú tiché a nie je potrebné meniť zápachové filtre. Ak nie je k dispozícii žiadny hriadeľ, budú potrebné stavebné opatrenia.

Modely so spätnou cirkuláciou

Pri modeloch s cirkulujúcim vzduchom, digestor nasáva pary, ktoré prechádzajú cez tukový filter. Čistý vzduch sa vyfúkne späť do miestnosti. Stavebné zásahy nie sú v tomto prípade potrebné.

Náš tip

Dnes je takmer každý model digestora buď s odsávaním alebo so spätnou cirkuláciou. Zvlášť inovatívné sú hybridné modely. Sú kombináciou oboch vyššie zmieňovaných digestorov, je možné meniť medzi cirkuláciou v miestnosti a odsávaním vzduchu jediným stlačením tlačidla.

Vstavané odsávače 

• Existuje niekoľko typov vstavaných odsávačov pár.

Vstavané odsávače bývajú umiestnené pod stenou alebo zavesené nad varnou doskou. Môžu byť buď fixne zabudované alebo s výsuvným panelom. Po ukončení varenia panel jednoducho zasuniete. 
• Fixné Vstavané odsávače pár sú vhodnejšie pre malé kuchyne. 
• Odsávač môže byť inštalovaný medzi dve kuchynské skrinky. 

 

 • Nástenné a stropné modely

 • • Tieto modely sú najvhodnejšie pre kuchyne s ostrovčekmi. Na výber máte rôzny dizajn, od najmodernejších až po klasické komínové odsávače pár. Elegantné osvetľovacie prvky pridávajú na intenzívnom vzhľade. Rovnako je možné inštalovať digestor, ktorý je zavesený na lankách. Tento model patrí k najmodernejším na trhu. Pomocou diaľkového ovládania je možné digestor výsúvať do požadovanej pracovnej výšky. 
  • Nástenné a stropné digestory sú obzvlášť obľúbené vo väčších kuchyniach. 

Výhody indukčnej, plynovej alebo keramickej varnej dosky

Ktorá varná doska vám vyhovuje najviac?

Výber správnej varnej dosky by sa mal starostlivo zvážiť: každý model má špecifické vlastnosti, pokiaľ ide o energetickú účinnosť, bezpečnosť, čas odozvy a pohodlie. Získajte viac informácií o výhodách sklokeramických alebo keramických, plynových a indukčných varných dosiek.

Sklokeramické a keramické varné dosky

Lacná sklokeramická doska alebo keramická platňa je obzvlášť populárna. Prenos tepla funguje dobre a výsledkom je ideálny pomer cena/ výkon. V závislosti od požiadaviek je možné pridať špeciálnu zónu na pečenie (oválny tvar vyhrievacej dosky) alebo zónu s viacerými kruhmi (pre zapnutie pri použití veľkého hrnca). 

Výhody a nevýhody

+ Ľahká údržba a čistenie
+ Nie je potrebný žiadny špeciálny riad
+ Nákladovo efektívny
+ Bezpečný


- Reakčný čas: Vyhrievanie trvá dlhšie ako pri indukčných alebo plynových varných doskách

Plynové varné dosky

Opýtajte sa top šéfkuchára aká je jeho obľúbená varná doska. Odpoveď je takmer vždy: plynová varná doska. Medzi výhody patrí rýchla regulácia tepla a schopnosť extrémne vysokej teploty. Nevýhodou však je bezpečnostný aspekt, pretože varíte na otvorenom ohni.

Výhody a nevýhody

+ Použiteľný takmer pre každý kuchynský riad
+ Nákladovo efektívne a energeticky účinné
+ Extrémne rýchly výhrev
+ Rýchly čas reakcie so zmenami tepla


- Ťažko sa čistí
- Bezpečnosť: otvorený oheň

Indukčné varné dosky

Indukčné varné dosky sú obľúbené a vyhľadávané. Vďaka priamemu výhrevu hrncov sú energeticky účinné a samotná varná doska nie je horúca. Pre varenie na indukčnom varnom paneli je potrebný špecialný kuchynský riad.  

Náš tip

Ako zistíte, či je riad vhodný na indukčnú varnú dosku? Priložte malý magnet k spodnej časti každého riadu. Pokiaľ prilne ku dnu hrnca, je váš riad vhodný pre indukčnú dosku. 

 

Výhody a nevýhody

+ Nízke náklady na energiu
+ Rýchly čas ohrevu
+ Rýchla reakcia na zmenu tepla
+ Jednoduché čistenie
+ Veľký výber
+ Bezpečnosť


- Potrebné sú špeciálne varné nádoby

Veľký výber

Ak si nie ste istí, ktorý varný panel vyhovuje vašim potrebám, naši experti na kuchyňu vám radi pomôžu. Tiež vám poradia o našich extra výhodných ponukách zodpovedajúceho príslušenstva, panvíc alebo hrncov.

Sporáky a rúry do kuchyne

Ktorá rúra je tá správna?

Okrem ideálneho plánovania je otázka správnej rúry, digestora alebo mikrovlnnej rúry v popredí vysnívanej kuchyne. U nás nájdete množstvo výhodných variantov a modelov. Prečítajte si viac v našom prehľade o výhodách a nevýhodách príslušných sporákov a rúr. 

Rúry s doplnkovými funkciami

Na našich stránkach a pobočkách nájdete moderné rúry vo všetkých cenových kategóriách, ktoré prekvapujú svojimi vlastnosťami a technickými vychytávkami, ako sú energeticky účinné kombinácie s funkciou pečenia a zapekania. Moderné trúby majú funciu pyrolýzy. Po zapnutí danej funkcie sa trúba zahreje až na 500°C a týmto žiarom premení všetky zvyšky z pečenia na popol, který potom len ľahko zotriete handričkou. 

 

Náš tip

Rúry sú najčastejšie inštalované priamo pod varnou doskou, pretože obidva prvky tvoria jednotku. Rúra môže byť nezávislá od varnej dosky, ale môže byť kombinovaná s varnou doskou.

Mikrovlnné rúry šetria čas

Varenie, pečenie, rozmrazovanie, ohrievanie, grilovanie alebo gratinovanie - mikrovlnné rúry majú veľa funkcií. Stačí si vybrať z rôznych typov na trhu, rozhodnúť sa pre funkcie ako grilovanie alebo rôzne programy na varenie.

Ušetrite čas vďaka parnej rúre

Kompaktná a energeticky úsporná parná rúra, ktorá dokonca môže nahradiť mikrovlnnú rúru. Parné sporáky sú často označované ako zdravé kuchynské spotrebiče. Rozľahlý vnútorný objem ponúka dostatok priestoru aj na prípravu objemných tort či veľkých kusov mäsa pre celú rodinu, navyše je povrch veľmi odolný voči poškriabaniu a skvele sa čistí. Z dôvodu rozloženia tepla nie je nutné miešanie alebo otáčanie jedla. Po uplynutí doby trvania pečenia zaručuje optimálny tepelný režim a optimálnu teplotu.

Náš tip

Metóda nízkotepelného varenia sa považuje za obzvlášť zdravú variantu prípravy jedál. Varením v horúcej pare sa vitamíny a živiny dobre zachovajú. Šťavnaté mäso a chrumkavá zelenina si zachovávajú svoju vlastnú chuť. Na varenie v tejto rúre nie je potrebný olej, ani iné tuky, takže je parná rúra ideálna pre nízkokalorickú diétu.

Šetrite energiu a peniaze

Na našom E-shope a na pobočkách nájdete trendy varenia budúcnosti. Inovatívne a energeticky úsporné elektrické spotrebiče šetria energiu a peniaze. Vyberte si z našich varných dosiek, rúr, spotrebičov, mikrovlniek, alebo parných rúr. naši odborníci vám radi pomôžu!