Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Pracovná doska z kameňa

Rustikálne materiály ako kameň a betón urobia z vašej kuchyne mimoriadne miesto. Pracovná doska z kameňa kontrastuje s kuchynskými skrinkami, vyzerá extravagantne a moderne. Môžete si vybrať zo širokej ponuky pracovných dosiek v dekóre kameňa. Najlepšie sa hodia farebné odtiene šedej, krémové farby, čierny mramor, alebo módny betónový vzhľad. 

 

Moderná a rustikálna pracovná doska s kamenným vzhľadom

 

Univerzálna škála 

 

Kameň je prírodný materiál, ktorý umožňuje jedinečné návrhy. Každá pracovná doska je jedinečná a má individuálny vzhľad. Navyše príroda ponúka množstvo rôznych tvarov a najmä vzory od jemných po hrubé, od jemných línií po veľké vlny. Alternatívne je tento materiál k dispozícii aj ako imitácia (kompozitný, laminátový), čo umožňuje bezproblémové a dokonca aj širšie možnosti. 

 

Rozdiely medzi umelým a prírodným kameňom

 

Výhody

 

 

 

Nevýhody 

Prírodný kameň

+ Vysoko kvalitný vzhľad
+ Vysoká robustnosť
+ Hladký povrch
+ Veľmi dobré hygienické vlastnosti


- Vyššie ceny
- Niektoré typy kameňa sú nerovné (napr. bridlica)
- Prírodné kamene sa môžu zlomiť a sú citlivé na škrabance a hrbole (napríklad bridlica, mramor)
- Zložitá montáž

 

Umelý kameň / laminát

+ Veľká škála dizajnov
+ Priaznivejšie ceny
+ Jednoduchá údržba
+ Jednoduchá montáž 

- Trvácne a odolné voči teplu

 

Ak máte obmedzený rozpočet, odporúčame vám pracovnú dosku s kamenným vzhľadom vyrobenú z laminátu. Dosiahnete takmer rovnaký vzhľad ako s prírodným kameňom, ale za lepšiu cenu. Vďaka širokému výberu dizajnov môžete dokonale prispôsobiť laminátovú pracovnú dosku tak, aby sa hodila ku farbe vašich kuchynských skriniek alebo k podlahe.

 

Ktorý typ kuchyne sa hodí ku kamennej pracovnej doske?

 

Kuchyňa vo vidieckom štýle
Pre tieto kuchyne sú typické prírodné materiály, čo je dôvod, prečo je pracovná doska z kameňa alebo umelého kameňa veľmi vhodná. Hlavne tmavý kameň pôsobí ušľachtilo v kontraste s prírodnými odtienmi. 

 

Klasická kuchyňa

Drevo a kameň sú obľúbeným materiálom pre klasický dizajn kuchyne, pretože sú nadčasové a majú vysokokvalitný vzhľad. Kombinujte napríklad tmavý grafit alebo žulovú dosku s bielymi kuchynskými skrinkami. 

 

Moderná kuchyňa

Pracovná doska v kamennom vzhľade dodáva modernej kuchyni zaujímavý kontrast. Môžete skombinovať pracovnú dosku z matného kameňa s kuchyňou s vysokým leskom. Zástenu v tomto type kuchyne môžete urobiť z mramoru, mastenca, bridlice, alebo umelého kameňa. Vytvorí jednotný vzhľad, ktorý zdôrazňuje priamočiarosť moderných kuchýň a zvýši pôsobivý účinok kameňa. Dizajn dobre zapadá do kuchyne vo vidieckom alebo modernom štýle.

 

Správna starostlivosť 

 

Bridlicové, mramorové a žulové dosky zvyčajne vyžadujú starostlivosť. Tieto materiály môžu byť citlivé na kyslé čistiace prostriedky. Taktiež je potrebné dosku dobre utesniť a impregnovať so špeciálnymi olejmi. Tieto pracovné dosky musíte chrániť pred škvrnami ako citrónová šťava, ocot a víno. Odporúčame vám odstrániť všetky nešistoty z dosky čo najskôr. Platí to aj pre kuchynskú dosku s kamenným vzhľadom, pretože určité látky môžu spôsobiť ťažko odstrániteľné škvrny. Umelé materiály sa však vo všeobecnosti ľahšie čistia. V oboch prípadoch vám odporúčame pravidelné čistenie, pretože zabezpečuje hygienu v kuchyni. 

 

 

Objavte pracovné dosky v kamennej optike