Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: kuchyne.online@moebelix.sk

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Keramická pracovná doska

Hľadáte trvanlivé, odolné pracovné dosky, o ktoré sa dobre stará a ponúkajú veľa dizajnových možností s elegantným vzhľadom? Všetky opisované charakteristiky nájdete v keramickej pracovnej doske. Keramické pracovné dosky sú k dispozícii v rôznych prevedeniach, od jednoduchých až po vzorované. Sú vhodné na každodenné použitie, pretože na ich povrchu môžete bez problémov rezať a krájať. V súčasnosti sa stávajú čoraz populárnejšie. 

 

Keramická pracovná doska - pevná, jednoduchá a elegantná

 

Aké vlastnosti má keramická pracovná doska?

 

Materiál je vyrobený z jemne mletých hlinených materiálov, z kremeňa, živca a porcelánovej hliny. Sú stlačené pod veľkým tlakom a vypaľované pri vysokých teplotách až do 1200 stupňov. Za výrobou je zložitý proces, a preto nie je keramická pracovná doska porovnateľná s bežnou dlažbou. Má veľmi vysokú tvrdosť, a preto je stabilná a odolná. Póry sa zatvárajú počas procesu vypálenia, akoby bol povrch pokrytý glazúrou. To je dôvod pre vysokú mieru starostlivosti a hygieny.

 

Keramická pracovná doska je dokonca ľahšia ako dlažba rovnakej dĺžky a hĺbky. Z tohto dôvodu nie sú nadmerné kremické kuchynské pracovné dosky s dĺžkou do 3 m a hĺbkou 1,5 m problémom. To umožňuje realizovať veľkoplošné kuchyne a kuchynské ostrovčeky bez rozdelenia. 

 

Prečo je keramická pracovná doska dobrou voľbou pre vašu kuchyňu?

 

Chcete jednoducho a elegantne vyzerajúcu kuchyňu? Je pre vás dôležitý trvanlivý materiál? Potom vám odporúčame keramickú pracovnú dosku.

 

Prehľad charakteristických znakov:

Výhody

+ Vysoká odolnosť voči poškriabaniu

+ Jednoduché čistenie

+ Farba a UV stabilita

+ Odolnosť voči teplu

+ Odolnosť voči vlhkosti a škvrnám

+ Všestranný rozsah dizajnov z hľadiska farieb, vzorov a povrchových úprav (napr. drsné, s jasne viditeľnými vlnami)

 

Nevýhody

- Krehký materiál (v prípade kontaktu s inými tvrdými materiálmi môžu vzniknúť trhliny a praskliny)

- Keramika je zvyčajne pod napätím, preto buďte pri montáži pracovnej dosky opatrní

- Len matný povrch

- Cenovo nákladnejšie

 

Ako môžete použiť keramickú pracovnú dosku? 

 

Vďaka tomuto špeciálnemu materiálu je možné realizovať aj extrémne tenké kuchynské pracovné dosky. Do dizajnu kuchyne prinášajú ľahkosť a sú veľmi vhodné pre malé kuchynské priestory. Majú extravagantný vzhľad, a preto sú ideálne pre moderné a dizajnovo orientované kuchyne. Okrem toho, keďže keramické dosky sa vyrábajú v rôznych hrúbkach, pracovnú plochu môžete dokonale prispôsobiť pracovnej oblasti. Zvoľte napríklad tenkú pracovnú dosku pre varnú plochu, tá by mala byť z ergonomických dôvodov trochu nižšia. Pre oblasť umývadla alebo pult vyberte naopak hrubšiu pracovnú dosku, aby ste túto oblasť zvýšili.

Keramická pracovná doska sa odporúča aj v prípade, že pre svoju vysnívanú kuchyňu máte vlastnú predstavu o farbe. Dokonalá zhoda sa týka aj dizajnu. Vďaka mnohým možným farbám môžete perfektne zladiť kuchynskú dosku s kuchynskými skrinkami, podlahovou krytinou a farbou steny. Môžete si vybrať medzi jednoduchou keramikou, prírodnými vzormi, ktoré napodobňujú prírodný kameň, alebo trendy dizajnmi, napr. betónovým vzhľadom.

Aj keď s keramickou doskou nie je možné dosiahnuť vysoký lesk, stále si môžete vybrať medzi rôznymi povrchovými štruktúrami. Okrem klasickej hladkej a matnej štruktúry si na zvýraznenie môžete vybrať keramickú dosku s jemným a výraznejším zrnom.


Ak chcete nekomplikovanú a všestrannú pracovnú dosku, a k dispozícii máte vysoký rozpočet, keramická pracovná doska je tou pravou voľbou pre vás.

 

Objavte kuchynské dosky v keramickom vzhľade