Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: kuchyne.online@moebelix.sk

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Moderné kuchyne

Minimalistický dizajn, jasné tvary a trendové farby sú charakteristickými znakmi modernej kuchyne. Svojím jednoduchým, ale štýlovým vzhľadom sú ozdobou každého príbytku. Ľahko ich realizujete a do vášho domova prinesiete moderný nádych. Čo je potrebné zvážiť pri plánovaní modernej kuchyne?

Moderné kuchyne: štýlovo čisté a napriek tomu pastva pre oči

 

Čo musí mať moderná kuchyňa?

Jednoduché kuchynské skrinky

Jasné tvary

Funkčné vybavenie

Technické vybavenie 

 

1) Kuchynské skrinky

Skrinky moderného kuchynského nábytku sú presným opakom oproti kuchyniam vo vidieckom štýle. Sú priamočiare, s pôvabným vzhľadom a väčšinou bez úchytiek. 

Kuchyne v modernom štýle môžu mať povrch skriniek vo vysokom lesku alebo v matnej farbe. Lesklé povrchy robia farby intenzívnejšími a výraznejšími. Kuchyňa vo vysokom lesku v bielej farbe je považovaná za modernú.  

Tento typ kuchyne podlieha aj módnym trendom. Každý rok sú obľúbené iné farby vo vysokom lesku alebo na matnom povrchu. Kombinácia rôznych povrchových štruktúr môže zo zdanlivo jednoduchej kuchyne urobiť dizajnový model. 

 

2) Forma

Pri forme platia podobné pravidlá ako pre skrinky. Štýlové formy sú napríklad:

  • - Tvar L

- Kuchyne s ostrovčekom na varenie

- Kuchynský ostrovček s vysokou skriňou 

- Kuchyňa v tvare U alebo G

Tieto varianty sú obzvlášť vhodné pre viacčlennú domácnosť a často vzbudzujú nostalgické spomienky na kuchyne z minulosti. To je dôvod, prečo musí byť pri dizajne kladený veľký význam, aby bola forma skutočne moderná. 

 

3) Funkčné vybavenie

Modernosť je sprevádzaná komfortom, a preto moderný štýl kuchyne musí spĺňať vysoký stupeň funkčnosti. Krátka pracovná doska, ergonomická pracovná výška a praktické kuchynské spotrebiče sú nevyhnutné. Rúra a mikrovlnná rúra sú v moderných kuchyniach zvyčajne zabudované v skrinke, takže sú ľahko dostupné.

 

4) Technické zdokonalenia

Technológia je súčasťou moderného života: nesmie chýbať výkonná elektrická varná doska, kombinácia chladničky a mrazničky, umývačka riadu a rúra s rôznymi funkciami. Okrem ich výkonu, E-zariadenia tiež zapôsobia svojím dizajnom. Materiály, ako je leštená alebo lesklá nehrdzavejúca oceľ a čierne sklo poskytujú moderný vzhľad. Ďalšie dôležité prvky: vstavané zvukové systémy zabezpečujú dobrú náladu počas varenia. LED svetelné pásky na spodnej strane skriniek, ako aj malé vešiaky na skriniach, ponoria modernú kuchyňu do zaujímavého svetla.

 

 

Aké sú typické farby pre kuchyne s moderným dizajnom?

 

Obľúbené farby moderných kuchýň sú biela, sivá a čierna. Dokonca aj žiarivá červená alebo svetlomodrá môže podporiť výraznosť dizajnu, pokiaľ sú všetky ostatné kuchynské prvky menej nápadné. Kuchynské skrinky by mali byť vybavené rovnými rukoväťami alebo bez rukoväte. Pracovná doska by mala byť jednoduchá. 

V dnešnej stresujúcej dobe je domov útočiskom, kde môžete relaxovať. Táto túžba sa vzťahuje na celý domov, takže každá miestnosť je v tomto ohľade dôležitá. Moderné kuchyne, aj napriek charakteristickej priamočiarosti, môžu spĺňať účel blahobytu. Rozhodnite sa pre jemné tóny zeme, ako je krémová, béžová alebo nugátová, namiesto zdržanlivej bielej. Takéto farby pôsobia teplejšie a sú prírodnejšie, čo je dôležité pre relaxačný účinok. Podobný efekt je možné dosiahnuť v moderných kuchyniach s drevom. Materiál s prirodzeným vyžarovaním uľahčuje pohodlie a vytvára pohodlné bývanie. Pre moderný efekt je drevo kombinované s jednoduchými farbami, ako je biela, šedá alebo čierna a doplnené o materiály ako je betón, nehrdzavejúca oceľ a sklo. Tieto materiály vytvárajú kontrast, ktorý dáva kuchyni v dreve moderný vzhľad. 

 

Tipy ako nájsť moderné kuchyne

 

- Materiály, ako skutočné drevo, betón alebo nehrdzavejúca oceľ zvyčajne patria do vyšších cenových kategórií. Bude lepšie, ak sa rozhodnete pre skrinky a pracovné dosky v imitácii dreva, betónu alebo kovu.

  • - Menej je viac: Pokiaľ máte obmedzený rozpočet, vypustite jednu alebo dve kuchynske skrinky, alebo naplánujte o spotrebič menej. 

  • - Technické zdokonalenia sú zvyčajne nákladné, čo je dôvod, prečo je užitočné DYI. Samolepiace LED pásy sú k dispozícii za nízke ceny a môžu byť ľahko pripojené k základni kuchynských skriniek. Káble pre zvukový systém môžu byť tiež neviditeľne inštalované pomocou káblového kanála alebo káblových svoriek. Tí, ktorí majú malú remeselnú zručnosť sa môžu spoľahnúť na samolepiace káblové prípravky.

Objavte moderné kuchyne