Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Dizajnové kuchyne

Táto kuchyňa by mala ihneď upútať pozornosť každého návštevníka, ktorý vstúpi do vášho príbytku. Vyznačujú sa extravagantnosťou, štýlovými materiálmi a vysokou funkčnosťou. Dizajnové kuchyne spĺňajú tieto náročné požiadavky.

 

Dizajnové kuchyne: Perfektná fúzia extravagantného vzhľadu a funkčného vybavenia

 

Typické funkcie 

Ako naznačuje názov, dizajnová kuchyňa sa vyznačuje tým, že vyzerá obzvlášť  kvalitne a výrazne sa líši od klasických kuchýň. 

 

Charakteristické pre dizajnové kuchyne je:

  • - Efektné farby, ako čierna, červená a farby kovov, ako je meď alebo striebro
  • - Špeciálne detaily, ako skrinky bez úchytiek alebo zadná stena kuchyne s motívom fotografií
  • - Veľké množstvo tvarov od čistých línií až po kubické tvary skríň a kuchynské pracovné dosky
  • - Vysoká kvalita a materiály, ako sklo, keramika, nehrdzavejúca oceľ
  • - Extravagantné kombinácie materiálov (napr. drevo + nehrdzavejúca oceľ, farebné sklo + betón)
  • - Výnimočné usporiadanie kuchynských skriniek / špeciálne nastavenie (napríklad spodné kuchynské skrinky usporiadané okolo polovice ostrova na varenie, slúžiace ako lavička)
  • - Funkčné zariadenie, napr. lekárničky uschované v nenápadných skrinkách
  • - Inovatívne elektrické spotrebiče pre kuchyňu, napr. umývačka riadu so zdvíhacími košmi pre ľahký prístup do zadnej časti
  • - Sofistikovaná svetelná koncepcia pre optimálne pracovné osvetlenie a akcentačné osvetlenie zvýraznené napríklad v podobe svetelných prúžkov na základni alebo ako nástenné svietidlo v závesných skrinkách so sklenenými čelami

 

Napriek mnohým neobvyklým možnostiam by plánovanie malo zohľadňovať motto "menej je viac". Špeciálna farba by mala byť vždy kombinovaná s jednoduchými prvkami a čistými tvarmi, aby vyzerala čo najlepšie a kuchyňa bola vkusná. To je tiež dôležitá vlastnosť dizajnovej kuchyne.

Navyše sa zameriava nielen na vzhľad, ale aj na vybavenie z hľadiska funkčnej a pohodlnej práce. Z tohto dôvodu v dizajnovej kuchyni okrem štandardných spotrebičov, ako je rúra, varná doska, chladnička a umývačka riadu, často používa parná rúra a moderný kávovar. Tieto spotrebiče sú zvyčajne inštalované vo vysokej skrinke v ergonomickej pracovnej výške, čo posilňuje dojem, že ide o kuchyňu s mnohými technickými vymoženosťami. Podporuje to aj skutočnosť, že dizajnové kuchyne sú zvyčajne vybavené špičkovými spotrebičmi. Preto nie je k dispozícii žiaden konvenčný komínový digestor, ale miesto neho je do varnej plochy inovatívne integrovaný extraktor. Navyše digestor môže pripomínať aj moderné závesné svetlo, ktoré môže byť umiestnené ako určitý dizajnový objekt nad ostrovčekom na varenie, ktorý je typický pre tento dizajn kuchyne.

 

Dizajnové kuchyne za rozumnú cenu

 

Unikátnosť je zvyčajne spojená s vysokou cenou, ktorá sa v mnohých prípadoch vzťahuje aj na dizajnové kuchyne. Ak chcete realizovať dizajnovú kuchyňu, ale váš rozpočet nie je obzvlášť veľký, premyslite si plánovanie. 

 

Tipy:

 

- Naplánujte si sovju dizajnovú kuchyňu tak, že sa obmedzíte na kuchynské skrinky a zariadenia, ktoré skutočne potrebujete. Namiesto veěkej kuchyne sa obmedzte len na kuchynský kút s malým ostrovom na varenie. Ušetríte náklady a a budete mať väčší rozpočet na kvalitné materiály.

- Pre mnohé materiály vyšších cenových tried existujú lacnejšie alternatívy, napríklad plastové namiesto skutočného kameňa alebo keramiky.

- Pri výbere kuchynskej farby venujte pozornosť cenovej triede, pretože niektoré farby sú za príplatok. Ak je to v prípade vašej nezvyčajnej farby, namiesto toho vyberte neutrálnu bielu farbu. Vo vysokom lesku má táto farba výrazný účinok a môže sa veľmi dobre kombinovať. Potom môžete urobiť steny vo vašej kuchyni a výklenky medzi kuchynskými skrinami extravagantné. To vytvára výnimočné prostredie vo vašej jednoduchej kuchyni.

- Elektrické spotrebiče môžu často ušetriť veľa peňazí, pretože v ponuke sú vždy modely alebo niektoré zariadenia, ktoré sú už zahrnuté v cene kuchyne. 

- Vždy zvážte, ktoré kuchynské náradie naozaj potrebujete. Drahý digestor nie je napríklad vo vašej dizajnovej kuchyni nevyhnutný, najmä ak ho zriedkakedy používate. Prípadne môžete zvoliť kombinovanú rúru s funkciou varenia parou. 

 

Design-Küchen entdecken