Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Kuchyne vo vzhľade dubu

Kuchyňa vo farbách dubu prináša prirodzený vzhľad a útulnosť do vášho domova. Pokiaľ sa vám páčia drevené interiéry, kuchyňa s prvkami dreva bude pre vás správnou voľbou. Drevo dáva kuchynskému nábytku jedinečnú charizmu a vytvára príjemnú atmosféru. Výhodou je, že takúto kuchyňu môžete kombinovať s rôznymi farbami a materiálmi. 

 

Nostalgická alebo moderná: Kuchyňa v dubovom dreve

 

Kuchyňa vo farebných odtieňoch dreva prináša do príbytkov útulnosť a príjemnú domácu atmosféru. Dubové drevo má rôzne odtiene, ktoré prežiaria váš domov. Drevený vzhľad dodáva kuchynskému nábytku jedinečnú charizmu. Kuchyňu vo farbách dubu môžete kombinovať s rôznymi farbami a materiálmi. Takto môžete ľahko realizovať svoje vlastné nápady.

 

Charizma dreva

  

Kuchyňa z dubového dreva vytvára často nostalgické spomienky, pretože tento dizajn je zvyčajne spojený s kuchyňami viedieckeho štýlu. To či si pre svoj kuchynský nábytok a pracovnú dosku vyberiete vzhľad dubu je len na vás. Pokiaľ ste sa ale rozhodli pre kuchyňu vo vidieckom štýle, drevený nábytok je nevyhnutnosťou. Kuchyňa môže byť doplnená o pracovnú dosku z kameňa alebo masívneho dreva. Aby ste dosiahli nostalgickú atmosféru, môžete použiť aj kuchynské doplnky a vintage výzdobu.
Kuchyňa s dubovým vzhľadom však nemusí byť len rustikálna. V kombinácii s bielou alebo sivou farbou vytvára moderný vzhľad. Predné skrinky s vysokým leskom sú ideálne na zjemnenie rustikálneho charakteru a prispôsobenie drevenej kuchyne modernému životnému štýlu.

 

Návrhy pre kuchyňu vo farbách dubu


- s farbou:
Ak chcete dosiahnuť moderný vzhľad kuchyne s drevenými prvkami, kombinácia s farbou je vždy dobrý nápad. Farby kontrastujú s prírodným drevom a vytvárajú protipól. Naviac, ak skombinujete drevenú kuchyňu s trendovými farbami, dosiahnete modernejší vzhľad. 

- s drevom:
Vyberte si dizajn z masívneho dreva. Môžete napríklad skombinovať dub so svetlejším alebo tmavším drevom.

- s kameňom:
Ak spojíte drevo a kameň dohromady, jeden z nich by mal byť výraznejší. Kameň ako prírodný materiál je ideálny pre kuchyňu vo vidieckom štýle. 

 

Na čo je potrebné prihliadať pri plánovaní kuchyne vo farbách dubu?

 

Pri plánovaní kuchyne by ste mali brať do úvahy, že je potrebné rozlišovať skutočné drevo a imitácie, ktoré majú výhodu, že sú lacnejšie a ľahšie sa čistia. Inovatívne výrobné techniky prinášajú možnosti so širokými škálami farieb a vzorov. Vďaka tomu vznikajú realistické imitácie dreva. V mnohých prípadoch ide o fóliový alebo dekoratívny papier, ktorý sa nanáša na substrát. Ich vlastnosti zaručujú jednoduchú starostlivosť. Na rozdiel od kuchyne z pravého dubového dreva, môžete imitácie čistiť bez špeciálnej starostlivosti.

Skutočné drevo sa ľahko poškriabe, je potrebná starostlivá údržba a v prípade pracovnej dosky vám môže spôsobiť nemalé problémy. Napríklad potraviny by ste nemali krájať priamo na pracovnej ploche. Je potrebné dávať pozor aj na vriace hrnce, ktoré môžu poškodiť povrch dreva. Ak sa rozhodnete pre kuchyňu s imitáciou dubového dreva, nemusíte sa obávať poškodenia ako v príprade pravého dreva.  

 

Dokonalá kuchyňa

 

Dubová kuchyňa je vzhľadom na svoj útulný charakter aj ideálnym miestom pre trávenie času. Koniec koncov, kuchyňa oddávna bola miestom, určeným nielen na varenie. Bolo to miesto, kde sa stretávala rodina. Aj vaša kuchyňa by mala byť dostatočne veľká na to, aby sa do nej ľahko zmestil aj jedálenský stôl so stoličkami. Pri výbere nábytku sa ale uistite, že drevo do vašej kuchyne perfertne pasuje.

 

Objavte kuchyne vo vzhľade duba