Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Kuchyňa vo vysokom lesku

Slnečné lúče alebo kuchynské osvetlenie sa odrážajú na skrinkách vo vysokom lesku a vytvárajú tak magnet pre oči. Je to miesto kde sa zaručene budete cítiť dobre. Kuchyne vo vysokom lesku sa stali v posledných rokoch populárne.

 

Kuchyňa vo vysokom lesku: Moderná a ušľachtilá súčasne

 

Zvláštnosti kuchyne s vysokým leskom

 

Vysoko lesklé kuchynské skrinky upútajú každé oko. Minimalistické návrhy sú typické pre kuchyne s vysokým leskom, a preto je vhodný jednoduchý dizajn s diskrétnymi úchytkami, prípadne bez nich. Odporúča sa jasný dizajn, aby vysoký lesk nerušil kuchynské skrinky. Namiesto niekoľkých menších výklenkov si preto zvoľte radšej jeden, alebo dva veľké. Vnútorné rozdelenie vytvorte pomocou vnútorných zásuviek. 

 

Dôležité vlastnosti

 

- Vysoký lesk sa dosahuje rôznymi spôsobmi, ako je farba, fólia alebo laminát.

- Lakované predné skrinky sú navyše odolné, pretože lak umožňuje dobré utesnenie.

- Pri kuchyniach s vysokým leskom sa odporúča použitie fólií, ktorými prekryjete nový materiál.

- Okrem klasickej bielej si môžete vybrať zo širokej škály farieb. 

 

Kombinácie materiálov a farieb

 

Kuchyne s vysokým leskom vyhovujú minimalizmu modernej kuchyne. Vďaka ušľachtilému charakteru je tento kuchynský dizajn možný aj v klasickom štýle. Kuchyne vo vidieckom štýle využívajú výhody vysoko lesklých skriniek, pretože sú v kontraste s ich hravými prvkami. Práve lesklé prvky vo vidieckej kuchyni vám umožnia dosiahnuť moderný vzhľad v pôvodne nostalgickom štýle.

Okrem toho sú k dispozícii kombinácie farieb a materiálov.

 

Niekoľko inšpirácií:

 

- Všetko v bielej farbe: pre kuchyňu s vysokým leskom je biela farba ideálnou kombináciou, pretože podčiarkuje lesk. Predné skrinky, korpus a prípadne aj pracovná doska v rovnakej farbe vytvárajú vzhľad, ktorý je možné kombinovať s rôznymi farbami stien a podlahovými materiálmi. S kuchyňou v bielej farbe môžete vytvoriť kontrast s materiálom s matným vzhľadom, ako je napr. drevo.

- Vzrušujúce kontrasty: lesklé predné skrinky a matné telo prinášajú napätie do dizajnu kuchyne. Ak sa rozhodnete pre ľahké tmavé kontrasty, vaša kuchyňa sa stane skutočným klenotom.

- Farebný lesk: Mala by mať vaša kuchyňa špecifickú atraktívnu farbu? Červená, modrá a iné výrazné farby sú pri vysokom lesku mimoriadne účinné. Odporúčame vám však neutrálne farby, aby nebol výsledok príliš rušivý.

- Útulný vzhľad: predné skrinky vo vysokom lesku vyzerajú elegantne, ale trochu chladne. Spojením s drevenou pracovnou doskou môžete v kuchyni vytvoriť útulnú atmosféru. Môžete ju podporiť aj drevenou podlahou, alebo výzdobou z prírodných materiálov.

 

Čistota v kuchyni s vysokým leskom

 

Ešte stále ste si nie istí, či si kúpiť kuchyňu vo vysokom lesku alebo radšej matnú? Vo všeobecnosti možno povedať, že čistota v tejto kuchyni je ľahko udržateľná. Na kuchynské skrinky sa používajú moderné materiály, ktoré sú navrhované na jednoduchú starostlivosť. Nemožno však poprieť, že odtlačky prstov a iné škvrny narúšajú lesklý vzhľad. Keďže ich však ľahko dokážete odstrániť čistiacimi prostriedkami, nie je to veľký problém. Predné strany kuchynského nábytku by ste mali pravidelne umývať, aby sa vám na materiáli neobjavovali škvrny. Svoju vysnívanú kuchyňu si tak budete môcť vychutnávať dlhšie.

Tip: Nepoužívajte utierky vyrobené z mikrovlákna, a to najmä na veľkých plochách. Utierky z mikrovlákna môžu spôsobiť poškriabanie jemného povrchu lesklých kuchynských liniek.

Objavte kuchyne vo vysokom lesku