Kuchyne
Kuchyne

Poradenstvo zdarma

Naši profesionáli vám ochotne poradia pri plánovaní kuchyne..

Dohodnúť termín

Napíšte nám!

Tešíme sa na vaše otázky, požiadavky alebo návrhy.
Odošlite ich na: [email protected]

Poslať správu

Máte ešte otázky??

Stačí nám zavolať: +421 2 573 53 634
Sme tu pre vás od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00.

+421 2 573 53 634

Farby kuchyne

Počas plánovania novej kuchyne stojíte pred výberom správnej farby pre budúce kuchynské skrinky. Jednoduchá biela, moderná šedá, útulný drevený vzhľad alebo trendová farba? Na výber nemáte len farby dvierok, je potrebné si zvoliť aj farbu korpusu a pracovnú dosku. Ktoré farby sú tie správne?

Všestranný sortiment kuchynských farieb

 

Ktorá farba je vhodná pre vašu kuchyňu?

Rôzne farby majú vždy určitý charakter, ktorý môže ovplyvniť náladu a pohodu. Napríklad, modrá má utišujúci účinok, zelená je inšpiratívna, červená je povzbudzujúca a živá. Vzhľadom na ich vplyv by ste mali kuchynské farby vybrať v prvom rade podľa vašich osobných pocitov. Nie je žiadna náhoda, že každý z nás má obľúbené farby. Miešaním farieb môžeme docieliť inšpiratívny efekt. Výber správnej kuchynskej farby závisí od štýlu vašej kuchyne, ako aj od osobného vkusu. 

 

Kuchynský štýl

Moderná

 

 

 

 

Klasická

 

 

 

 

Vidiecký štýl

 

 

 

 

Vintage

Vhodné farby

Biela

Svetlá sivá až tmavosivá

Červená

Ďalšie expresívne farby

 

Biela

Krémová

Béžová

Ďalšie nadčasové farby

 

Matná biela

Zelená

Modrá

Terakota

 

Farby zeme

Modrosivá

Staroružová

Okrová

Ďalšie pastelové tóny

 

Tipy na farebné prevedenie v kuchyni

 

Červená, zelená, modrá a podobné odtiene vytvárajú špecifickú atmosféru. Farba v kuchyni zohráva dôležitú úlohu, aby ste sa v kuchyni cítili pohodlne a vychutnali si varenie. Vytvoríte tak koherentnú celkovú koncepciu, ktorá kombinuje všetky farby kuchyne do harmonického obrazu. Máme pre vás tipy:

 

Možné farby pre kuchynské skrinky

 

 - Kuchynské predné dvierka upútavajú najväčšiu pozornosť. Ich farbu by ste mali vybrať ako prvú, potom by mali nasledovať ostatné kuchynské prvky:

  • - S farbou kuchynskej pracovnej dosky môžete dodať kuchyni ten správny punc.
    - Vytvárajte kontrasty medzi skrinkami a korpusom.
    - V priestrannej miestnosti môžu farby zanikať. Akonáhle sa však rozhodnete pre ostrovček na varenie, stane sa stredobodom celej kuchyne.

 

Farby stien v kuchyni

 

- Farba steny závisí od farby kuchyne. Kuchyňa v bielej farbe s bielou stenou je skôr nevhodná. Namiesto toho vytvorte kontrast s intenzívnejšími tónmi, ako je modrá, žltá alebo zelená. Ku šedej, modrej alebo červenej kuchyni je vhodné na stenu použiť neutrálnu bielu farbu. 

  • - Pri malej kuchyni by mala byť farba stien pomerne zdržanlivá a jasná. Odporúčané sú najmä farby ako žltá, marhuľová alebo jablkovo zelená. Miestnosti dodá opticky veľkosť. 

  • - Ak nad pracovnú dosku nechcete dávať obkladačky, najlepšie bude vybrať umývateľnú farbu. Počas varenia a vyprážania sa nevyhnete škvrnám, ktoré vďaka vďaka tejto farbe zo steny ľahko odstránite.

  • - Akcent môžete pridať použitím výraznejších farebných odtieňov na steny. Týmto spôsobom oživíte neutrálne farby kuchyne. 

 

Správna farba podlahy v kuchyni

 

 Drevená podlaha je ideálna pre kuchyne v klasickom a vidieckom štýle, pretože podčiarkuje ich nadčasový a prirodzený vzhľad.
- Neutrálne podlahy, ako sú biele, sivé, tóny zeme alebo jednofarebná vinylová, poprípade PVC podlaha, sú vhodné do kuchyne s elegantnými vzormi.

- Pri konceptoch s otvorenou miestnosťou, ktoré kombinujú varenie, jedenie a bývanie, odporúčame vybrať farbu kuchyne pre celú podlahovú krytinu. Rovnaká farba vo všetkých oblastiach zvyšuje vzdušný pocit otvoreného priestoru. 

 

Kuchynské farby, ktoré sú trendom

 

Rovnako ako v módnom priemysle, aj pri nábytku sú farby, ktore sú každý rok viac dopytované. Od kuchynských skriniek, cez pracovnú dosku, až po kuchynské príslušenstvo - aktuálne návrhy sú potom dizajnované v príslušných trendových farbách kuchýň.

Okrem bežných farieb, ako je biela a sivá, je súčasným kuchynským trendom modrá, pričom absolútnym trendom je aktuálne pastelová modrá. Kvôli zvýšenému záujmu o prírodu, posledné roky v kuchyniach dominuje aj drevo. Kompletne drevené kuchyne prinášajú do moderných priestorov atraktívny vzhľad.

 

Biela kuchyňa

Hlavné znaky:

Neutrálna a nadčasová 

Ľahko kombinovateľná

Elegantná

Kuchyňa vo vysokom lesku

Hlavné znaky:

Minimalistický dizajn

Lesklý povrch

Moderné materiály

Kuchyne v sivých farbách

Hlavná charakteristika:

Moderné farby

Industriálný štýl

Matná šedá a sivá vo vysokom lesku

Kuchyňa vo farbách dubu

Hlavná charateristika:

Prírodný vzhľad 

Ľahko kombinovaný s inými farbami

Hladký povrch 

Kuchyne v béžovej farbe

Hlavné znaky:

Teplé farby

Utišujúci, príjemný účinok 

Ľahko kombinovateľné s inými farbami a materiálmi

Objavte kuchynské farby